Katalog produktów

powered by

WIĘCEJ OPCJI

Zarejestruj się już dziś, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych usług: Katalog TecDoc, instrukcje instalacji i wideo, program bonusowy i aktualne informacje techniczne o naszych produktach.

Zarejestruj się teraz

Dwumasowe Koło Zamachowe (DKZ) LuK z odśrodkowym tłumikiem drgań skrętnych typu wahadłowego

LuK Dual Mass Flywheel with Centrifugal Pendulum-type Absorber

Mały element zapewnia dużą oszczędność paliwa


Opis produktu:

Po sukcesie z dwumasowym kołem zamachowym (DKZ), LuK wprowadza na rynek przełomowe rozwiązanie w technologii tłumienia drgań – zintegrowany odśrodkowy tłumik drgań skrętnych typu wahadłowego bez konieczność zwiększenia wymiarów całego elementu. Takie rozwiązanie zwiększa możliwości tłumienia drgań przy jednoczesnej zwiększających się możliwościach dzisiejszych samochodów.

Dwumasowe koło zamachowe skłąda się z dwóch mas, które, dzięki zastosowaniu łożyska, mogą przemieszczać się do 120° względem siebie. Masy połączone są przy pomocy systemu sprężyn/tłumików. Dzięki zastosowaniu odśrodkowego tłumika drgań skrętnych zapewnione jest jeszcze wydajniejsze tłumienie wibracji. Wraz z tym rozwiązaniem, nowoczesne silniki mogą realizować swój potencjał w kwestii oszczędności zużycia paliwa i redukcji emisji CO2, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu jazdy.

Zasada działania odśrodkowego tłumika drgań skrętnych jest prosta – składa się on z czterech wahadełek, którego drgania podczas jazdy wywoływane są jego własną częstotliwością. Na skutek bezwładności masy wahadełka poruszają się w przeciwnym kierunku do drgań silnika, które są najsilniejsze przy starcie, i pełnią rolę „amortyzatora”.
 

Zalety:
 
  • Zapobieganie hałasom i wibracjom w układzie napędowym
  • Długi czas użytkowania
  • Komfort jazdy przy niskich prędkościach obrotowych silnika
  • Redukcja emisji CO2 i zużycia paliwa
  • LuK to pierwszy dostawca odśrodkowych tłumików drgań skrętnych typu wahadłowego, a Schaeffler Automotive Aftermarket zapewnia dostępność tego produktu na rynku części zamiennych

 
Powrót do przeglądu
WIĘCEJ OPCJI

Zarejestruj się już dziś, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych usług: Katalog TecDoc, instrukcje instalacji i wideo, program bonusowy i aktualne informacje techniczne o naszych produktach.

Zarejestruj się teraz
Centrum Serwisowe Schaeffler REPXPERT
Czy masz jakieś pytania albo potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń do nas
Informacja
Dostępność: pon. - czw., w godz. 8 - 17.30, piąt. 8 -17.00
+48 22 245 85 55*
*opłata wg taryfy operatora