Katalog produktów

powered by

WIĘCEJ OPCJI

Zarejestruj się już dziś, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych usług: Katalog TecDoc, instrukcje instalacji i wideo, program bonusowy i aktualne informacje techniczne o naszych produktach.

Zarejestruj się teraz

Rolki napinające marki INA z napinaczem lub bez napinacza

INA Tensioner Pulley

Stałe napięcie paska – niezależnie od warunków jazdy

Opis produktu:

Od wielu lat, najwięksi producenci pojazdów i silników wybierają elementy układu napędu paskowego marki INA. Wysokiej jakości rolki napinające marki INA stosowane są zarówno w układzie napędu rozrządu, jak i w układzie napędu paska pomocniczego. 

Prawidłowe napięcie paska jest niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego przeniesienia mocy w układzie paska pomocniczego. Jeśli napięcie jest niewystarczające, zarówno pasek, jak I pozostałe elementu układu pomocniczego ulegają szybkiemu zużyciu. 

W tym celu INA opracowała precyzyjne jednorzędowe łożyska kulkowe, które są odpowiednio nasmarowane I uszczelnione. W szczególnych przypadkach można zastosować dwurzędowe stożkowe łożyska kulkowe, także odpowiednio nasmarowane i uszczelnione. Wszystkie łożyska i systemy napinające są precyzyjnie dopasowane, tak aby spełniać stawiane im wymagania. Zostały także odpowiednio nasmarowane i uszczelnione. Stalowe lub plastikowe osłony zabezpieczające stosowane są w zależności od wymagań. 

Rolki i systemy napinające marki INA zapewniają stałe napięcie paska, co przyczynia się do prawidłowej pracy całego układu napędu rozrządu.
Zalety:
  • Precyzyjnie dopasowane do szczególnych zastosowań
  • Minimalna utrata smaru dzięki zastosowaniu odpowiedniego zapasu
  • Cicha praca przez cały okres użytkowania
  • Odporność na temperaturę oraz wpływ środowiska
  • Utrzymywanie stałego napięcia dzięki wstępnemu napięciu paska w układzie
  • Zapewnienie płynności jazdy nawet w najbardziej wymagających warunkach dzięki zastosowaniu elementu tłumiącego
Powrót do przeglądu
WIĘCEJ OPCJI

Zarejestruj się już dziś, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych usług: Katalog TecDoc, instrukcje instalacji i wideo, program bonusowy i aktualne informacje techniczne o naszych produktach.

Zarejestruj się teraz
Centrum Serwisowe Schaeffler REPXPERT
Czy masz jakieś pytania albo potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń do nas
Informacja
Dostępność: pon. - czw., w godz. 8 - 17.30, piąt. 8 -17.00
+48 22 245 85 55*
*opłata wg taryfy operatora