Katalog produktów

powered by

WIĘCEJ OPCJI

Zarejestruj się już dziś, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych usług: Katalog TecDoc, instrukcje instalacji i wideo, program bonusowy i aktualne informacje techniczne o naszych produktach.

Zarejestruj się teraz

Sprzęgło Dwutarczowe LuK

LuK Double Clutch

Skrzynie biegów ze sprzęgłem dwutarczowym gwarantują lepszą dynamikę jazdy i wydajność


Opis produktu:

Niezwykle ważną rolę w rozwoju dzisiejszych pojazdów odgrywa redukcja zużycia paliwa i emisji CO2. Skrzynie biegów ze sprzęgłem dwutarczowym w istotnym stopniu przyczyniają się do realizacji tego wymogu.

Szczególną rolę odgrywa tutaj sprzęgło. Bazą jest manualna skrzynia biegów. Jest ona napędzana przez dwa sprzęgła osadzone na dwóch wałach wejściowych skrzyni biegów. Biegi parzyste obsługiwane są przez jedno sprzęgło, a biegi nieparzyste przez drugie.

Podczas kiedy samochód porusza się na jednym biegu, kolejny bieg jest już wybrany, ale jeszcze nie załączony. W odpowiednim momencie właściwe sprzęgło załącza następny bieg w ułamku sekundy. W rezultacie jazda przebiega płynnie i bez strat mocy.

Jakość jazdy, przyspieszenie oraz zużycie paliwa z wykorzystaniem skrzęgła dwutarczowego zasługują na uznanie. Nawet w porównaniu do manualnej skrzyni biegów, skrzynia ze sprzęgłem dwutarczowym może zredukować zużycie paliwa do 6 procent. W porównaniu do skrzyni automatycznej (z przemiennikiem momentu obrotowego) możliwa jest oszczędność paliwa od 15 do 20 procent.

W zależności od potrzeb stosuje się mokre (zanurzone w oleju) lub suche sprzęgło dwutarczowe.

Zalety:
 
  • Łączy wygodę automatycznej skrzyni biegów ze sportowym charakterem manualnej
  • Zalety podobne jak w automatycznej skrzyni biegów, przy doskonałej efektywności
  • Nakładające się zmiany biegów powodują, że przerwanie przenoszenia mocy podczas zmiany biegów jest prawie niezauważalne
  • Oszczędność paliwa
  • Redukcja emisji CO2

 
Powrót do przeglądu
WIĘCEJ OPCJI

Zarejestruj się już dziś, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych usług: Katalog TecDoc, instrukcje instalacji i wideo, program bonusowy i aktualne informacje techniczne o naszych produktach.

Zarejestruj się teraz
Centrum Serwisowe Schaeffler REPXPERT
Czy masz jakieś pytania albo potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń do nas
Informacja
Dostępność: pon. - czw., w godz. 8 - 17.30, piąt. 8 -17.00
+48 22 245 85 55*
*opłata wg taryfy operatora