NEW

Informacje techniczne LuK [#12] Zestawy sprzęgła ze zmniejszoną tarczą

2021-06-24 / LuK

Zestaw ze zmniejszona tarcza_art_1634.jpg

Uwaga na zmiany wprowadzane przez producentów pojazdów

Produkcja wielu elementów sprzęgła takich jak docisk, tarcza czy system wysprzęglający ewoluowała na przełomie ostatnich dziesięcioleci. Zmienia się materiał z jakich zbudowane są podzespoły, wprowadzane są zmiany konstrukcyjne, wszystko po to by sprzęgło wywiązywało się ze swojej roli w jak najlepszy sposób. Często też producenci samochodów wprowadzają zmiany na etapie produkcyjnym danego modelu, co wymusza zmiany konstrukcyjne w podzespołach.

Kupując zestaw sprzęgła, czasami można spotkać się z sytuacją, że nowy, dostarczony produkt różni się budową od zamontowanego w samochodzie. Przykładem takich zmian, jest zmniejszona średnica tarczy sprzęgła względem docisku sprzęgła.

W zestawach sprzęgła LuK do niektórych modeli pojazdów występuje zmniejszona tarcza sprzęgła. Zoptymalizowane tarcze mają znacząco mniejszy moment bezwładności przy zdolności do przeniesienia tego samego momentu. Powoduje to bardziej komfortową zmianę biegów. W konsekwencji przekłada się na dłuższą żywotność przekładni.

Zmodyfikowane tarcze mogą być stosowane bez jakichkolwiek ograniczeń w odpowiadających im samochodach wskazanych w katalogu. Pomimo zmian wymiaru, w pełni odpowiadają wymogom i technicznym specyfikacjom.

A jak się nie dać zaskoczyć zmianami konstrukcyjnymi, gdzie znaleźć informacje serwisowe, jak wyszukać na portalu REPXPERT potrzebnych informacji na temat tych zmian, dowiecie się od naszego trenera, klikając na link poniżej.

Zestawy sprzęgła ze zmniejszoną tarczą

Informacja serwisowa, związana z omawianym tematem, jest również dostępna do pobrania w prawej, górnej części strony.

Zachęcamy także do pobrania aplikacji REPXPERT na telefon.
Aplikacja umożliwiająca odczytanie kodów kreskowych z opakowań produktów Schaeffler i tym samym uzyskania dostępu do informacji technicznych, instrukcji montażowych czy katalogu on-line. Szczegółowe informacje tutaj