NEW

Informacje techniczne LuK [#11] Wysprzęglik Hyundai Kia - ważna zmiana konstrukcyjna

2021-06-10 / LuK

Wysprzeglik_Hyundai_KIA_1634.jpg

Uwaga na zmiany wprowadzane przez producentów pojazdów

Firma Schaeffler pod marką LuK oferuje wszystkie rodzaje sprzęgieł, od konwencjonalnych po samoregulujące i innowacyjne sprzęgła podwójne. Czasami można spotykać się z sytuacją że nowy, dostarczony produkt różni się budową od zamontowanego w samochodzie.

Produkcja elementów sprzęgła takich jak docisk, tarcza czy system wysprzęglający ewoluowała na przełomie ostatnich dziesięcioleci. Zmienia się materiał z jakiego zbudowane są podzespoły, wprowadzane są zmiany konstrukcyjne, etc. Często sami producenci samochodów wprowadzają zmiany na etapie produkcyjnym danego modelu, co wymusza późniejsze zmiany konstrukcyjne w podzespołach.

Przykładem takiej zmiany, która może zaskoczyć przy wymianie sprzęgła, jest konstrukcyjna zmiana wysprzęglika hydraulicznego w zestawach sprzęgła do samochodów marki Hyundai i Kia. Wysprzęglik różni się ogólnie wyglądem, materiałem z którego jest wykonany oraz ilością otworów montażowych.  

Z filmu do którego link znajduje się poniżej dowiecie się, że nawet poważnie zmiany konstrukcyjne podzespołów nie są niczym niecodziennym, oraz gdzie znaleźć informacje montażowe elementów ze zmienioną konstrukcją.

Wysprzęglik Hyundai/Kia ważna zmiana konstrukcyjna

Zachęcamy do pobrania aplikacji REPXPERT na telefon.
Aplikacja umożliwiająca odczytanie kodów kreskowych z opakowań produktów Schaeffler i tym samym uzyskania dostępu do informacji technicznych, instrukcji montażowych czy katalogu on-line. Szczegółowe informacje tutaj