NEW

Informacje techniczne LuK [#07] Różnice pomiędzy kołami dwumasowymi

2021-04-15 / LuK

Roznice_w_kolach_dwumasowych_1634.jpg

Podobne, nie znaczy takie same

Mając dwie podobne części zamienne do danego podzespołu, możemy nie zauważyć żadnych różnic w ich budowie. Łańcuchy rozrządu, łożyska do kół czy tarcze sprzęgła, niekiedy są niemal identyczne, a szczegółowe różnice w ich konstrukcji są trudno zauważalne na pierwszy rzut oka. Jedyną wskazówką która może nam pomóc w odróżnieniu ich od siebie jest numer referencyjny. Na przykładzie dwóch podobnych do siebie dwumasowych kół zamachowych, możemy stwierdzić, że jest pomiędzy nimi różnica wynikająca z ich budowy. Różnicę tę trudno dostrzec, nawet bardzo wnikliwie przyglądając się obu wersjom. Dodatkowo w błąd wprowadzić może również fakt, że obydwa DKZ są przeznaczone do tego samego modelu samochodu, tylko innej generacji (Mercedes A-klasa W168 i W169). 
Czy przedstawione koła dwumasowe można stosować zamiennie i dlaczego należy zwrócić uwagę na nr referencyjny części dowiecie z się z filmu, do którego link znajdziecie poniżej.
Różne pierścienie Mercedes A Class W168 i W169

Trenerzy  Schaeffler Polska na szkoleniach online, prezentują nowości produktowe, wyjaśniają zasady budowy i działania oraz uczą prawidłowego montażu i fachowej wymiany naszych produktów.
Jeżeli interesują cię nowości i pracujesz z produktami LuK INA FAG, zapisz się już dziś na interesujące cię szkolenie na stronie www.szkolenia.repxpert.pl