Program szkoleń technicznych Schaeffler w marcu - sprawdź tematy i terminy

2021-03-01 / Ogólne

Platforma-szkolen_817.jpg

Szkolenia techniczne online w marcu 2021

W czasach obostrzeń związanych z epidemią SARS-CoV-2 przeprowadzanie szkolenia w terenie stało się bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe do zrealizowania. Naprzeciw tym problemom wyszła firma Schaeffler Polska, która umożliwiła na swoim portalu REPXPERT udział w szkolenia online.
Szkolenia nadawane są na żywo ze studia REPXPERT, a prowadzą je wykwalifikowani trenerzy dobrze znani z wizyt szkoleniowych w całej Polsce. Szkolenia są dla wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę techniczną na temat działania, montażu, naprawy, diagnostyki uszkodzeń produktów Luk, INA, FAG. Wystarczy zarejestrować się na stronie
www.szkolenia.repxpert.pl

Po zarejestrowaniu mamy możliwość wyboru interesującego nas szkolenia, lub cyklu szkoleń, a o zbliżającym się terminie będzie przypominał mail i SMS. Szkolenia są podzielone na trzy podstawowe grupy: przeniesienie napędu, silnik, zawieszenie. W ramach tych grup tworzone są pojedyncze  szkolenia jak i całe cykle. Istnieje również możliwość przeprowadzania szkolenia „zamkniętego” dla dystrybutorów części i warsztatów.
Szkolenia standardowo obywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach 10:00 i 12:00 i trwają zwykle ok. 30 min., chociaż nie jest to regułą, gdyż niektóre tematy szkoleń wymagają poświęcenia więcej czasu. Uczestnicy szkolenia mogą na bieżącą zadawać pytania oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami na uruchomionym czacie, a dla chętnych czekają quizy z nagrodami. Wybrane szkolenia (lub cykle szkoleń) są certyfikowane. Uczestnik wypełnia test wysłany po ukończeniu szkolenia na skrzynkę mailową lub za pośrednictwem SMS, a certyfikat wysyłany jest drogą elektroniczną.
Dział techniczny Schaeffler Polska rok 2020 zakończył ilością ponad 70 szkoleń online, w których uczestniczyło ponad 4000 osób. Liczby te robią wrażenie, a rok 2021 zapowiada się również imponująco.
Szkolenia w miesiącu lutym przybliżą zagadnienia związane z układem przeniesienia napędu, zawieszeniem oraz silnikiem. Aby dowiedzieć się więcej i oczywiście zapisać się na interesujące szkolenie przejdź do KALENDARZA SZKOLEŃ.

03/03
  • Moduł suchego sprzęgła podwójnego 2CT dla skrzyń EDC/Power Shift (Renault, Ford)
Technologia sprzęgieł podwójnych – równoległych LuK 2CT. Przepływ momentu obrotowego w skrzyniach typu EDC/Power Shift. Sterowanie modułem sprzęgła 2CT. Zestawy naprawcze, narzędzia specjalne. Praktyczny pokaz wymiany modułu sprzęgła 2CT.

04/03 Kolejna odsłona ośmioodcinkowego cyklu szkoleń o sprzęgłach, w której dowiemy się jak prawidłowo dobierać odpowiednie sprzęgło i elementy dodatkowe. Omówienie rozwiązań konstrukcyjnych tarcz, docisków i łożysk oporowych w samochodach ciężarowych i autobusach. Przedstawienie tarcz sprzęgła o wydłużonym czasie eksploatacji HD30 Plus. Układy sterowania sprzęgła. Omówienie drgań skrętnych generowanych w silniku czterosuwowym i sposobie ich tłumienia. Zasada działania i budowa sprzęgła z samoregulacją TAC . Technologia montażu i diagnoza uszkodzeń.

08/03 Ostatnie spotkanie z cyklu szkoleń o DKZ, na którym omówiony będzie dobór DKZ i  innych elementów przeniesienia napędu. Budowa i zasada działania układów wysprzęglania. Różne rozwiązania siłowników (aluminium, tworzywo sztuczne). Tłumiki drgań i ograniczniki ciśnienia. Montaż i poprawny sposób odpowietrzania układów hydraulicznych. Typowe uszkodzenia i jak ich unikać. Półhydrauliczne układy (specyficzne przypadki). Diagnostyka.

15/03 Omówienie i prezentacja łożysk oraz modułów łożysk kół jezdnych. Obciążenia i ich wpływ na łożyska kół jezdnych w samochodach ciężarowych i autobusach. Budowa i zasada działania łożysk i zestawów łożysk. Diagnoza uszkodzeń. Technologia montażu na piaście osi tylnej Volvo/Renault/ DAF.

18/03 Budowa i cechy charakterystyczne dla konwencjonalnych pomp wody oraz modułów regulacji temperatury INA TMM. Wyjaśnienie zasady działania układu oraz wskazanie poprawnej metody montażu. Zapoznanie się z procedurą odpowietrzania na przykładzie silnika 2.0TDI

22/03 Budowa, omówienie instrukcji montażu, źródła dokumentacji technicznej. Najczęściej popełniane błędy. Problematyka szpilki w silnikach TDI. Wymiana zestawu rozrządu i niezbędne narzędzia do jej przeprowadzenia.

22/03
  • Napęd osprzętu silnika
Ogólne informacje o budowie komponentów napędu osprzętu silnika. Drgania skrętne i ich tłumienie. Wolne koła alternatora. Tłumik drgań skrętnych. Nowe rozwiązanie tłumika drgań skrętnych PYD. Technologia montażu, diagnoza uszkodzeń.

25/03
  • Moduł sprzęgła podwójnego LuK 2CT do skrzyń FPT C635 Fiat/Alfa Romeo
Przepływ momentu obrotowego w skrzyni FPT C635 FIAT/Alfa Romeo. Budowa i elementy składowe modułu sprzęgła 2CT. Sterowanie modułem sprzęgła 2CT. Zestawy naprawcze, narzędzia specjalne, uwagi montażowe. Praktyczny pokaz wymiany modułu sprzęgła 2CT w skrzyni FPT C635.

Jak widać lista szkoleń na luty jest długa, kolejne miesiące również będą wypełnione szkoleniami (na razie tylko) online na których profesjonalni trenerzy Schaeffler Polska, przybliżać będą tematy związane z produktami LuK, INA, FAG.
REPXPERT to nie tylko platforma szkoleniowa, przede wszystkim to profesjonalny portal dla warsztatów samochodowych. Rejestrując się na stronie www.repxpert.pl dostajemy dostęp do katalogu części, danych technicznych, informacji serwisowej i  instrukcji montażowych. Do naszej dyspozycji jest również sklep bonusowy, w którym za zebrane punkty (dołączane do wybranych produktów Luk, INA, FAG) można zamówić profesjonalne narzędzia i przedmioty przydatne w każdym warsztacie.


Sprawdź  TERMINY najbliższych szkoleń i zarejestruj się