Program szkoleń technicznych Schaeffler w lutym/marcu - sprawdź tematy i terminy

2021-02-17 / Ogólne

Platforma-szkolen_817.jpg

Szkolenia techniczne online w lutym/marcu

W czasach obostrzeń związanych z epidemią SARS-CoV-2 przeprowadzanie szkolenia w terenie stało się bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe do zrealizowania. Naprzeciw tym problemom wyszła firma Schaeffler Polska, która umożliwiła na swoim portalu REPXPERT udział w szkolenia online.

Szkolenia nadawane są na żywo ze studia REPXPERT, a prowadzą je wykwalifikowani trenerzy dobrze znani z wizyt szkoleniowych w całej Polsce. Szkolenia są dla wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę techniczną na temat działania, montażu, naprawy, diagnostyki uszkodzeń produktów Luk, INA, FAG. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.szkolenia.repxpert.pl
Po zarejestrowaniu mamy możliwość wyboru interesującego nas szkolenia, lub cyklu szkoleń, a o zbliżającym się terminie będzie przypominał mail i SMS. Szkolenia są podzielone na trzy podstawowe grupy: przeniesienie napędu, silnik, zawieszenie. W ramach tych grup tworzone są pojedyncze  szkolenia jak i całe cykle. Istnieje również możliwość przeprowadzania szkolenia „zamkniętego” dla dystrybutorów części i warsztatów.
Szkolenia standardowo obywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach 10:00 i 12:00 i trwają zwykle ok. 30 min., chociaż nie jest to regułą, gdyż niektóre tematy szkoleń wymagają poświęcenia więcej czasu. Uczestnicy szkolenia mogą na bieżącą zadawać pytania oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami na uruchomionym czacie, a dla chętnych czekają quizy z nagrodami. Wybrane szkolenia (lub cykle szkoleń) są certyfikowane. Uczestnik wypełnia test wysłany po ukończeniu szkolenia na skrzynkę mailową lub za pośrednictwem SMS, a certyfikat wysyłany jest drogą elektroniczną.
Dział techniczny Schaeffler Polska rok 2020 zakończył ilością ponad 70 szkoleń online, w których uczestniczyło ponad 4000 osób. Liczby te robią wrażenie, a rok 2021 zapowiada się również imponująco.
Szkolenia w miesiącu lutym przybliżą zagadnienia związane z układem przeniesienia napędu, zawieszeniem oraz silnikiem. Aby dowiedzieć się więcej i oczywiście zapisać się na interesujące szkolenie wystarczy kliknąć temat szkolenia.

18/02 Kolejna odsłona ośmioodcinkowego cyklu szkoleń o sprzęgłach, w której dowiemy się jak prawidłowo weryfikować uszkodzenia sprzęgła i gdzie szukać przyczyn. Omówione będą również inne niesprawności w samochodzie, które mają wpływ na trwałość sprzęgła. Budowa i cechy charakterystyczne dla konwencjonalnych pomp wody oraz modułów regulacji temperatury INA TMM. Wyjaśnienie zasady działania układu oraz wskazanie poprawnej metody montażu. Zapoznanie się z procedurą odpowietrzania na przykładzie silnika 2.0TDI

22/02 Ostatnie w lutym, ale nie o ostatnie z cyklu o Dwumasowym Kole Zamachowym szkolenie omawiające usterki silnika, które mają wpływ na DKZ. Przytoczone będą przykłady niesprawnych skrzyń biegów i silników w kontekście stanu i uszkodzeń DKZ. Omówienie i prezentacja łożysk oraz modułów łożysk kół jezdnych. Obciążenia i ich wpływ na łożyska kół jezdnych w samochodach ciężarowych i autobusach. Budowa i zasada działania łożysk i zestawów łożysk. Diagnoza uszkodzeń. Technologia montażu na piaście osi tylnej Volvo/Renault/ DAF

25/02 Przedostatnie spotkanie z cyklu szkoleń o sprzęgle, na którym omówiona będzie zasada współpracy sprzęgła, skrzyni biegów i Dwumasowego Koła Zamachowego. Każda skrzynia biegów, ulega z czasem zużyciu dlatego na tym szkoleniu omówiony zostanie przez trenera REPXPERT zestaw LuK GearBOX, dzięki któremu warsztat jest w stanie wykonać samodzielnie naprawę skrzyni biegów. Omawiana będzie zasada działania mechanizmów różnicowych oraz elementy składowe zestawów naprawczych LuK GearBOX. Przedstawiona będzie naprawa mechanizmu różnicowego na podstawie BMW HAG 168L lub HAG 188L

01/03 Przedostatnie spotkanie z cyklu szkoleń o sprzęgle, na którym omówiony będzie wpływ DKZ na inne elementy przeniesienia napędu. Podstawowe informacje o budowie elementów rozrządu. Przedstawienie budowy układu rozrządu w Fiat/IVECO na modelu silnika 2,3D. Omówienie szczegółowego sposobu wymiany, zgodnego z instrukcją producenta. Najczęściej popełniane błędy przy montażu.

03/03
  • Moduł suchego sprzęgła podwójnego 2CT dla skrzyń EDC/Power Shift (Renault, Ford)
Technologia sprzęgieł podwójnych – równoległych LuK 2CT. Przepływ momentu obrotowego w skrzyniach typu EDC/Power Shift. Sterowanie modułem sprzęgła 2CT. Zestawy naprawcze, narzędzia specjalne. Praktyczny pokaz wymiany modułu sprzęgła 2CT.

04/03 Kolejna odsłona ośmioodcinkowego cyklu szkoleń o sprzęgłach, w której dowiemy się jak prawidłowo dobierać odpowiednie sprzęgło i elementy dodatkowe. Omówienie rozwiązań konstrukcyjnych tarcz, docisków i łożysk oporowych w samochodach ciężarowych i autobusach. Przedstawienie tarcz sprzęgła o wydłużonym czasie eksploatacji HD30 Plus. Układy sterowania sprzęgła. Omówienie drgań skrętnych generowanych w silniku czterosuwowym i sposobie ich tłumienia. Zasada działania i budowa sprzęgła z samoregulacją TAC . Technologia montażu i diagnoza uszkodzeń.

08/03 Ostatnie spotkanie z cyklu szkoleń o DKZ, na którym omówiony będzie dobór DKZ i  innych elementów przeniesienia napędu. Budowa i zasada działania układów wysprzęglania. Różne rozwiązania siłowników (aluminium, tworzywo sztuczne). Tłumiki drgań i ograniczniki ciśnienia. Montaż i poprawny sposób odpowietrzania układów hydraulicznych. Typowe uszkodzenia i jak ich unikać. Półhydrauliczne układy (specyficzne przypadki). Diagnostyka.

15/03 Omówienie i prezentacja łożysk oraz modułów łożysk kół jezdnych. Obciążenia i ich wpływ na łożyska kół jezdnych w samochodach ciężarowych i autobusach. Budowa i zasada działania łożysk i zestawów łożysk. Diagnoza uszkodzeń. Technologia montażu na piaście osi tylnej Volvo/Renault/ DAF.

18/03
Budowa i cechy charakterystyczne dla konwencjonalnych pomp wody oraz modułów regulacji temperatury INA TMM. Wyjaśnienie zasady działania układu oraz wskazanie poprawnej metody montażu. Zapoznanie się z procedurą odpowietrzania na przykładzie silnika 2.0TDI

Jak widać lista szkoleń na luty jest długa, kolejne miesiące również będą wypełnione szkoleniami (na razie tylko) online na których profesjonalni trenerzy Schaeffler Polska, przybliżać będą tematy związane z produktami LuK, INA, FAG.
REPXPERT to nie tylko platforma szkoleniowa, przede wszystkim to profesjonalny portal dla warsztatów samochodowych. Rejestrując się na stronie www.repxpert.pl dostajemy dostęp do katalogu części, danych technicznych, informacji serwisowej i  instrukcji montażowych. Do naszej dyspozycji jest również sklep bonusowy, w którym za zebrane punkty (dołączane do wybranych produktów Luk, INA, FAG) można zamówić profesjonalne narzędzia i przedmioty przydatne w każdym warsztacie.


Sprawdź  TERMINY najbliższych szkoleń i zarejestruj się