Rozszerzenie oferty produktów LuK RepSet 2CT

15.01.2019 / LuK

ds33088_1.jpg
ds33088_2.jpg
ds33088_3.jpg
ds33088_4.jpg
Dzięki zestawowi LuK RepSet 2CT, Schaeffler jest nie tylko pierwszą, ale też jedyną firmą, która oferuje na rynku części zamiennych zestaw naprawczy do mokrych sprzęgieł podwójnych. Schaeffler rozszerzył swoje portfolio o nowe zestawy dla samochodów marek Fiat, Renault i Smart. Dodatkowo, zestawy LuK RepSet 2CT firmy Schaeffler są teraz dostosowane także do potrzeb samochodów z Grupy VW, w których użyte zostało mokre podwójne sprzęgło.

Największą zaletą dla posiadaczy samochodów z podwójnym sprzęgłem jest zmiana biegów bez strat w układzie przeniesieniu napędu.
 

ds33088_1.jpg

Ten innowacyjny produkt zapewnia większy komfort jazdy, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa. Schaeffler szybko zauważył potencjał tej technologii dla rynku części zamiennych i stał się pionierem w produkcji rozwiązań naprawczych podwójnego sprzęgła dzięki opracowaniu zestawu LuK RepSet 2CT.

Dodatkowo Schaeffler ma teraz w swojej ofercie zestawy naprawcze do mokrych sprzęgieł podwójnych używanych w samochodach Audi, Seat, Skoda i Volkswagen (z 7-biegową skrzynią DQ500).

ds33088_2.jpg

“Dzięki tym nowym rozwiązaniom zarówno do suchych, jak i mokrych podwójnych sprzęgieł, po raz kolejny demonstrujemy naszą innowacyjność oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie naprawy sprzęgieł,” tłumaczy Rouven Daniel, Dyrektor Transmission Systems w Schaeffler Automotive Aftermarket. “Nasze pokrycie rynku światowego w segmencie sprzęgieł wynosi obecnie ponad 80 procent i wciąż wzrasta.”

Zasada technologii podwójnego sprzęgła jest złożona. W uproszczeniu polega to na tym, że w tym samym momencie jedno sprzęgło przenosi moment obrotowy, a drugie sprzęgło oczekuje na załączenie kolejnego biegu. Umożliwia to płynne przełączenie z jednego biegu na drugi bez utraty mocy lub wydajności. Suche sprzęgło podwójne jest stosowane głównie w pojazdach o niższym momencie obrotowym, ponieważ w innym przypadku nadmiar wyprodukowanego ciepła nie miałby się jak rozproszyć. Natomiast mokre podwójne sprzęgło stosowane jest głównie w pojazdach ze szczególnie wysokim momentem obrotowym, przekraczającym 250 Nm. Dzięki zastosowaniu chłodzenia olejem, możliwe jest przeniesienie wyższych momentów obrotowych. W tej wersji, ciepło powstałe podczas zmiany biegów oraz przyspieszania, rozprasza się w oleju.

ds33088_4.jpg

Budowa mokrego podwójnego sprzęgła – (od lewej) kosz sprzęgła, pakiet sprzęgła wielopłytkowego K2, pierścień podporowy, pierścień osadczy sprzęgła K2, kosz sprzęgła K2, pakiet sprzęgła wielopłytkowego K1, kosz sprzęgła K1, tarcza zabierakowa sprzęgła, pierścień osadczy sprzęgła podwójnego.

Niezależnie od tego, czy jest to wersja mokra, czy sucha, każdy zestaw LuK RepSet 2CT składa się nie tylko z podwójnego sprzęgła, ale zawiera także wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia naprawy, które precyzyjnie do siebie pasują i umożliwiają wymianę systemu podwójnego sprzęgła.

Te produkty zostały uzupełnione o odpowiedni modułowy system narzędzi specjalnych niezbędny do wymiany podwójnego sprzęgła.

Zestawy narzędzi przewidziane do konkretnych modeli pojazdów można w łatwy sposób połączyć z zestawem podstawowym. Każdy zestaw LuK RepSet 2CT i każde narzędzie specjalne zawierają szczegółowe informacje dotyczące technologii oraz montażu w ośmiu językach.

ds33088_3.jpg

Zestaw narzędzi specjalnych LuK (nr referencyjny 400 0540 10) został zaprojektowany i jest już dostępny w celu umożliwienia prawidłowego demontażu/montażu mokrych podwójnych sprzęgieł w skrzyniach biegów następujących typów:

  • DQ 250 6-biegowa skrzynia, np. 02E, itp.
  • DQ 380/81 7-biegowa skrzynia, np. 0DW, 0DE, itp.
  • DQ 500 7-biegowa skrzynia, np. 0BH, itp.
stosowanych w pojazdach Audi, SEAT, Škoda i Volkswagen.

Dodatkowe informacje na temat naszych zestawów naprawczych, wraz z całym portfolio działu Automotive Aftermarket firmy Schaeffler dostępne są na portalu REPXPERT (www.repxpert.pl). Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do wszystkich informacji technicznych, takich jak filmy montażowe i broszury techniczne.

W celu zagwarantowania profesjonalnej naprawy Schaeffler ma w swojej ofercie także narzędzia specjalne.