Dobór części zamiennych - jeśli znany jest numer elementu - wszelkie niezbędne informacje!

18-10-10 / Ogólne

Właściwy dobór części oszczędza czas i pieniądze

Prawidłowy dobór części zamiennych jest, w przypadku działania warsztatu, sprawą kluczową. Najmniejsza pomyłka może spowodować konieczność ponownego demontażu i montażu, co wiąże się z dodatkowym czasem pracy mechanika i nieprzewidzianymi kosztami. W skrajnym przypadku uszkodzeniu mogą ulec inne elementy współpracujące ze źle dobraną częścią, co może wywindować całkowite koszty do trudnego do zaakceptowania poziomu.

Nawet posiadanie numeru referencyjnego części nie gwarantuje sukcesu, zanim nie sprawdzone zostaną wszelkie możliwe opcje i warianty

Znakomitym narzędziem, które przyspiesza proces doboru części zamiennych do niemal wszystkich pojazdów i minimalizuje ryzyko popełnienia błędu jest katalog TecDoc, w wersji dostępnej w ramach portalu REPXPERT. Jak posługiwać się nim szybko i skutecznie, jeśli dysponujesz numerem referencyjnym części zamiennej, pokazuje krótki film, oparty na konkretnym przykładzie. Możesz odszukać alternatywne części wszystkich producentów i, przede wszystkim, uzyskać dostęp do wszelkich informacji dotyczących montażu, diagnozowania, zmian produkcyjnych, związanych z daną częścią zamienną. Zobacz i stosuj w praktyce.