Automechanika 2018 – Schaeffler zabiera odwiedzających w podróż do warsztatu przyszłości

18-09-12 / Ogólne

“Get more – be part of it” - Firma Schaeffler na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie

W tym roku Schaeffler świętował 25-lecie targów Automechanika we Frankfurcie, podczas których zaprezentował warsztat przyszłości. Od 11 do 15 września 2018 odwiedzający największe międzynarodowe targi motoryzacyjne mieli okazję szczegółowo zapoznać się z ekscytującym światem napraw samochodów. Zgodnie z założeniami programu cyfryzacji, który Schaeffler wdraża jako część programu “Agenda 4 plus One”, dział Automotive Aftermarket koncentruje się na cyfrowych wyświetlaczach, które łączą codzienną pracę w warsztacie z wiedzą pozyskiwaną z wirtualnej rzeczywistości. A to jeszcze nie wszystko – Schaeffler pokazał także swoje rozwiązania dla przeniesienia napędu, silnika i podwozia.

Interaktywne i proste wyjaśnienia dla złożonych zestawów naprawczych – na stoisku o powierzchni 1.000 metrów kwadratowych Schaeffler oferował odwiedzenie warsztatu przyszłości.

Wraz ze swoimi markami LuK, INA i FAG, dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler specjalizuje się w dziedzinie rozwiązań dla przeniesienia napędu, silnika i podwozia, a w czasie targów prezentował swoje innowacyjne produkty i usługi. Firma zademonstrowała, w jaki sposób jej wiedza na temat rozwiązań systemowych może pomóc sprostać rosnącym wymaganiom rynku motoryzacyjnych części zamiennych obecnie i w przyszłości. Schaeffler chce to osiągnąć dzięki bogatemu portfolio produktów z zakresu przeniesienia napędu, wszechstronnemu doświadczeniu w dziedzinie kluczowych systemów silnika oraz szerokiemu programowi, istotnych pod względem bezpieczeństwa, elementów podwozia.

Spojrzenie w przyszłość przy użyciu wirtualnej rzeczywistości

W tym roku stoisko targowe Schaeffler spoglądało w przyszłość. Jedną z atrakcji były okulary VR. Na żywo na stoisku eksperci techniczni demonstrowali, w jaki sposób przeprowadzić wymianę dwumasowego koła zamachowego (DKZ) i łańcucha rozrządu z zastosowaniem interaktywnego wsparcia.

Tutaj codzienna praca w warsztacie i wirtualna rzeczywistość łączą się w jedno. “Chcemy aby odwiedzający nasze stoisko byli nie tylko biernymi widzami” tłumaczy Michael Söding, CEO Automotive Aftermarket, Schaeffler AG. “Mamy nadzieję, że staną się częścią świata naszych produktów i doświadczą z bliska “więcej'. Nieprzypadkowo naszym motto jest hasło 'Get more – be part of it”. Przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości prezentowane były kluczowe rozwiązania dla systemu przeniesienia napędu, silnika i podwozia. Z użyciem tabletów, pokazywano w sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia opracowywane przez firmę Schaeffler technologie. Odwiedzający stoisko mogli otrzymać informacje na różnym poziomie szczegółowości, w zależności od zapotrzebowania. Po zbliżeniu tabletu do jednego z trzech monitorów (przeniesienie napędu, silnik, podwozie) na ekranie pojawiały się informacje dotyczące inteligentnych zestawów naprawczych oraz narzędzi specjalnych od Schaeffler. Odwiedzający mogli także uzyskać informacje dotyczące oferty firmy, pokrycia rynku oraz potencjału rynku motoryzacyjnych części zamiennych. Prawidłowy sposób korzystania z narzędzi specjalnych został wyjaśniony w prosty i zrozumiały sposób przy użyciu wirtualnej animacji oraz interaktywnych elementów.

Spojrzenie za kulisy technologii pojazdów przyszłości

Zgodnie z tematem przewodnim tegorocznych targów “Usługi i mobilność przyszłości”, Schaeffler oferował ekscytującą podróż przy użyciu swojego “Schaeffler Glass Car”.

Ten eksponat wyposażony został w około 40 różnych produktów oraz technologii oferowanych przez Schaeffler na całym świecie – w tym e-sprzęgło, elektromechaniczny stabilizator, moduł regulacji temperatury oraz elektryczną oś. Także w przypadku swojej marki REPXPERT, Schaeffler skupia się na rozwiązaniach przyszłości. Na pięciu stanowiskach, eksperci techniczni prezentowali w jaki sposób wykorzystać w codziennej pracy w warsztacie produkty oraz rozwiązania naprawcze Schaeffler. Także na tych stanowiskach było możliwe użycie tabletów, które tym razem łączyły się z portalem REPXPERT. Korzystając z portalu, użytkownicy mogą w łatwy i szybki sposób znaleźć odpowiednie części zamienne i uzyskać wsparcie w zakresie profesjonalnej naprawy. Ponadto mają dostęp do wszystkich materiałów dotyczących produktów Schaeffler – jak np. filmy instruktażowe, broszury techniczne czy informacje serwisowe.

Jedną z atrakcji było Audi e-tron FE04, które na co dzień bierze udział w wyścigach Formal-E series. Samochód można było oglądać w specjalnej strefie przed halą targową. Jest on całkowicie elektryczny i udowadnia, że technologia Scheffler sprawdza się nawet w najcięższych warunkach wyścigów samochodowych.

Kolejną atrakcją było AUDI RS5 DTM Show Car firmy Schaeffler, które było wystawione na zewnętrznym terenie targów.

Więcej informacji na stronie Automechanika 2018