Najnowsza broszura techniczna na temat zestawów podwójnego suchego sprzęgła firmy LuK

18-02-12 / LuK

Opłacalność napraw sprzęgieł 2CT z użyciem narzędzi LuK – na przykładzie grupy VW

Podwójne suche sprzęgło - Zasada działania / Narzędzia specjalne

Kompletne podejście do napraw układów przeniesienia napędu, silnika i elementów podwozia wymagają stosowania najwyższej jakości materiałów i narzędzi. Schaeffler jest czołowym dostawcą części zamiennych i kompletnych rozwiązań naprawczych - zawsze w oryginalnej jakości oraz odpowiedniej wiedzy technicznej.

Oferujemy produkty i rozwiązania naprawcze sprzęgieł i układów wysprzęglających, silników i skrzyń biegów, a także elementów podwozia. Wszystkie elementy są optymalnie dopasowane. Pracują perfekcyjnie i umożliwiają szybką wymianę. Od 50-ciu lat Schaeffler dostarcza wszystkie potrzebne elementy do naprawy przeniesienia napędu. Grupa produktów LuK RepSet (LuK RepSet, LuK RepSet Pro, LuK RepSet DMF oraz LuK RepSet 2CT) wspiera mechaników w profesjnonalnych naprawach sprzęgieł. Produkty zawierają układy wysprzęglania oraz dwumasowe koło zamachowe.

W przypadku naprawy modułu podwójnego sprzęgła zawsze trzeba używać przeznaczonych do tego narzędzi specjalnych. To zapewnie profesjonalną naprawę oraz zapobiegnie uszkodzeniu sprzęgła oraz skrzyni biegów. Schaeffler Automotive Aftermarket oferuje pełny system narzędzi do demontażu i montażu. Dzięki modułowej budowie zestaw podstawowy łączy się z zestawami dla określonej marki. Takie rozwiązanie można bardzo łatwo adaptować również do nowych modeli modułów podwójnego sprzęgła co pozwala wykorzystywać je w wielu naprawach. Niezmiernie ważne jest stosowanie podczas napraw zaleceń technicznych, które firma Schaeffler udostępnia w swoich materiałach.

Najnowsza broszura, skierowana do warsztatów zajmujących się naprawą pojazdów z podwójną skrzynią biegów, obejmuje rozwiązania stosowane w następujących pojazdach:

  • Audi, SEAT, ŠKODA, Volkswagen, 7-biegowa skrzynia biegów 0AM
  • Alfa Romeo, Fiat 6 -biegowa skrzynia biegów C635 DDCT
  • Ford, 6 -biegowa skrzynia biegów DPS6
  • Hyundai, Kia, 6 -biegowa skrzynia biegów D6GF1
  • Renault, 6 -biegowa skrzynia biegów DC4