Tomasz Kuchar Rallycrossowym Mistrzem Polski 2016

16-10-20 / Ogólne

Tomasz Kuchar Rallycrossowym Mistrzem Polski 2016

Mistrzostwo Polski dla Tomasza Kuchara.

Szósta i siódma runda MPRX zakończyły sezon Rallycrossowych Mistrzostw Polski 2016. Zarówno sobotnie jak i niedzielne zawody zakończyły się triumfem Tomasza Kuchara reprezentującego barwy Schaeffler Hengst Team. Było to kolejne trzecie i czwarte zwycięstwo wrocławskiego zawodnika (poprzednie w czeskich Sedlcanach oraz Bednarach).

Efektowne zakończenie sezonu dało triumf w całym cyklu MPRX – Tomasz Kuchar wywalczył tytuł Rallycrossowego Mistrza Polski 2016 w najbardziej prestiżowej i najmocniejszej klasie Super Cars. To nie jedyny sukces – Schaeffler Hengst Team zwyciężył w Klasyfikacji Sponsorskiej MPRX 2016.

Tomasz Kuchar: 'Jestem ogromnie zadowolony z odniesionego sukcesu, a przede wszystkim z przebiegu drugiej części sezonu w moim wykonaniu. Przed rozpoczęciem tegorocznych Mistrzostw Polski wiedziałem, że czeka mnie nie lada wyzwanie - nauczyć się walki z innymi zawodnikami 'bok w bok', czego nigdy wcześniej nie robiłem (w rajdach samochodowych, które uprawiałem przez prawie 20 lat na odcinkach specjalnych zwykle walczyłem z czasem). Nigdy wcześniej nie musiałem spoglądać w lusterka wsteczne i dobierać tor jazdy w zależności od tego co robią inny zawodnicy, którzy uczestniczą w tym samym wyścigu. Początki nie były łatwe, jednak ciężka praca i analiza niemal każdego przejechanego okrążenia pozwoliły mi szybko zrozumieć na czym polega rallycross. Wygrana w 4 ostatnich rundach jest zasłużoną nagrodą za włożony trud i poświęcenie, a zdobycie Mistrzostwa Polski najlepszą jaką mogłem sobie wymarzyć.'

Firma Schaeffler od wielu lat wspiera zespół Tomasza Kuchara. Gratulujemy zwycięstwa!