FAG SmartSET – fabrycznie zmontowany zestaw naprawczy łożysk kół

16-09-30 / FAG

FAG SmartSET – fabrycznie zmontowany zestaw naprawczy łożysk kół

Zestaw naprawczy łożysk kół do samochodów ciężarowych, autobusów i przyczep od Schaeffler Automotive Aftermarket

SmartSET to zestaw naprawczy składający się z pary fabrycznie zmontowanych i nasmarowanych łożysk, ze wstępnie ustawionym luzem. Zestaw naprawczy przyczynia się do obniżenia kosztów utrzymania pojazdu.

Montaż łożysk jeszcze nigdy nie był tak prosty. Schaeffler po raz pierwszy prezentuje nowy zestaw FAG SmartSET na swoim stoisku podczas targów Automechanika (Forum, poziom 0, stoisko 1). Dodatkowo odwiedzający mogą poznać nowy produkt przy pomocy okularów 3D, które umożliwiają wykonanie „wirtualnego” montażu.

„Wraz ze zwiększającą się konkurencją oraz stale rosnącą presją cenową, całkowite koszty utrzymania samochodu są coraz ważniejsze dla operatorów flot oraz firm transportowych. Podczas naprawy coraz częściej ważniejsza jest jakość użytych elementów i czas naprawy wpływające na całkowity koszt użytkowania niż najniższa cena samych części zamiennych. FAG SmartSET oraz opatentowany kompaktowy zestaw naprawczy FAG RIU - w postaci wstępnie zmontowanych modułów najwyższej jakości - w pełni spełniają wymagania warsztatów zajmujących się naprawą samochodów ciężarowych oraz autobusów”, tłumaczy Dr. Robert Felger, Senior Vice President Product and Marketing, Schaeffler Automotive Aftermarket.

Zestaw FAG SmartSET został zaprojektowany specjalnie z myślą o niezależnym rynku motoryzacyjnych części zamiennych i nadaje się dla wszystkich typów osi w samochodach ciężarowych, autobusach i przyczepach z tradycyjnymi łożyskami stożkowymi. Głównym elementem nowego rozwiązania naprawczego są dwa fabrycznie zmontowane moduły łożysk, na które składają się: elementy toczne, innowacyjny koszyk z elementem mocującym oraz pierścienie zewnętrzny i wewnętrzny ze specjalną powłoką. Zadaniem tej powłoki jest zabezpieczenie łożyska przed korozją, uszkodzeniami w wyniku poślizgu oraz przed powstawaniem rys. Pierścień osadczy wstępnie ustawia elementy toczne, dzięki czemu nie ma konieczności obracania koła podczas montażu. FAG SmartSET jest fabrycznie nasmarowany, co gwarantuje, że został użyty właściwy rodzaj smaru w odpowiedniej ilości. Dodatkowo pokrywa przeciwpyłowa uniemożliwia zanieczyszczenie smaru cząsteczkami brudu. Kompleksowy zestaw naprawczy, łącznie z narzędziem specjalnym, umożliwiają szybką i profesjonalną naprawę oraz pozwalają wyeliminować większość potencjalnych błędów, co przyczynia się do znacznych oszczędności.

Nowe rozwiązanie naprawcze oferuje dodatkowe korzyści podczas wymiany hamulców. Podczas demontażu piasty tradycyjne łożyska stożkowe wypadają, a FAG SmartSET pozostaje w całości jako moduł. Dzięki temu wyeliminowane zostały czasochłonne czynności, takie jak odtłuszczanie i ponowne smarowanie piasty, czy wymiana uszczelnienia wału. W ten prosty sposób, w porównaniu do montażu tradycyjnych łożysk stożkowych, mechanik może zaoszczędzić aż do dwóch godzin na każdej osi, w zależności od modelu pojazdu.

Dostępne są różne opcje zestawu SmartSET, które pokrywają większość najbardziej popularnych modeli osi w samochodach ciężarowych. W skład zestawu wchodzi także narzędzie specjalne służące do wprasowania modułu w piastę. Schaeffler oferuje także filmy montażowe oraz broszurę techniczną.