Bezpłatny dostęp do katalogu TecRMI

2016-09-12 / Ogólne

Wskazówki do korzystania z katalogu TecRMI

Nowe możliwości dla użytkowników portalu

Wiedza na temat technicznych systemów w pojazdach i ich naprawa cały czas zyskują na znaczeniu. Przy czym jest to ważne bez względu na model pojazdu, czy też jego wiek. Dla niezależnych warsztatów zdobycie danych technicznych stanowi często dużą trudność. Dodatkowo takie dane potrzebne są dla samochodów różnych marek, ponieważ dzisiaj mechanicy mają do czynienia z Renault, a jutro z BMW albo z Volkswagenem. Znalezienie właściwych informacji technicznych, w celu przeprowadzenia naprawy w sposób zgodny z zaleceniami producenta pojazdu, przy takiej liczbie producentów, jest nie tylko trudne, ale często wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, które mogą być naprawdę wysokie. Zespół portalu warsztatowego REPXPERT podjął się zadania stworzenia praktycznej alternatywy, która znajdzie zastosowanie w codziennej pracy warsztatu. Ta platforma internetowa oferuje informacje techniczne dla pojazdów wszystkich marek oraz dla wszystkich modeli.

Zwłaszcza, dostępny na portalu katalog TecRMI jest nieocenionym źródłem informacji technicznych dla warsztatów dokonujących napraw pojazdów samochodowych.

Katalog TecRMI zawiera informacje techniczne podzielone na cztery podstawowe kategorie:

  • Dane serwisowe, odnoszące się do czynności związanych z przeglądami okresowymi
  • Instrukcje napraw określające sposób wymiany określonych elementów (np. paska rozrządu),
  • Dane regulacyjne (np. momenty dokręcania śrub)
  • Czasy pracy niezbędne do wykonania określonych czynności serwisowych

Do niedawna, warsztaty uzyskiwały dostęp do informacji zawartych w katalogu wyłącznie korzystając z systemu punktów bonusowych.

Obecnie, zarejestrowani użytkownicy portalu REPXPERT mogą bezpłatnie korzystać z dostępu do informacji technicznych zawartych w katalogu TecRMI. Obejmuje to zakres informacji związanych z produktami LuK, INA i FAG.

Dostęp do katalogu TecRMI

Aby dotrzeć do katalogu należy wejść do działu DANE TECHNICZNE RMI, znajdującego się w obszarze PRAKTYKA na głównej stronie portalu REPXPERT. Następnie należy dokonać wyboru pojazdu, poczynając od marki, przez model, aż do określonej wersji silnika. Po wybraniu właściwego modelu otworzy się „spis treści” z podziałem na kategorie informacji.

Aby oszacować wartość robocizny, przechodzimy do kategorii Czasy pracy. Po wybraniu odpowiedniej grupy produktów, otrzymujemy listę z wartościami robocizn dla określonych rodzajów napraw.

W podobny sposób można uzyskać potrzebne instrukcje montażu/demontażu wybranych elementów, korzystając z kategorii Instrukcje napraw. Aby dokonać naprawy zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, często do wykonania czynności montażowych niezbędna jest znajomość np. wartości momentu dokręcania śrub. Wobec tego, przechodzimy do kategorii Dane regulacyjne, aby znaleźć stosowne parametry dla wybranego pojazdu i podzespołu.