Zestawy naprawcze silnika INA

2020-05-20 / INA

INA_Engine_KIT_1634.jpg

Schaeffler oferuje rozwiązania systemowe dla naprawy silnika na niezależnym rynku części zamiennych

  • Po raz pierwszy kompleksowe rozwiązania w zakresie naprawy silnika
  • Zestawy naprawcze silnika INA umożliwiają skuteczną i trwałą na długo naprawę dzięki inteligentnie złożonym komponentom, które ze sobą współpracują
  • Rozwiązania specyficzne dla danego pojazdu spełniają odpowiednie wymagania dotyczące wymiany i oszczędzają czas związany z procesem zamawiania części
Naprawy silników są złożone i wymagają kompleksowego zrozumienia układu silnika. Dzięki nowym zestawom naprawczym silnika INA, firma Schaeffler dokładnie spełnia ten wymóg. Firma oferuje teraz kompletne rozwiązania dla pojedynczych pojazdów ze wszystkimi częściami silnika do wymiany - które obejmują różne podzespoły. Niezależnie od tego, czy jest to zespół zaworów, napęd rozrządu, napęd pomocniczy, czy układ chłodzenia - przyczyna usterki często leży w jednym z pozostałych podzespołów. Pomimo położenia w różnych miejscach silnika, wiele elementów współpracuje jednak bezpośrednio ze sobą. W zależności od producenta i modelu pojazdu, zestawy naprawcze silnika INA mają dokładnie te części, które są zalecane do wymiany, co oznacza, że pracownicy warsztatu mogą uniknąć czasochłonnego poszukiwania potrzebnych części zamiennych. Początkowo Schaeffler oferował sześć zestawów silnikowych INA dla poszczególnych pojazdów. Asortyment jest stale rozszerzany o odpowiednie zastosowania.

Na przykład INA Engine KIT do silników 1.3l JTD (Fiat) i 1.3l CDTI (Opel) składa się z napędu łańcucha i elementów rozrządu zaworowego wraz ze wszystkimi towarzyszącymi im częściami dodatkowymi. „W przypadku wadliwego łańcucha rozrządu, który rozrywa się lub zeskakuje z kół łańcuchowych, zwykle występuje również uszkodzenie mechanizmu rozrządu. Między innymi zawsze istnieje niebezpieczeństwo - ze względu na konstrukcję silnika - że popychacze palcowe pękają lub wyginają się ”- wyjaśnił dr Robert Felger, prezes ds. Zarządzania produktem i badań i rozwoju w Schaeffler Automotive Aftermarket. „Dlatego kategorycznie zalecamy wymianę wszystkich komponentów, które bezpośrednio ze sobą współdziałają, niezależnie od tego, w jakim są podsystemie. Chroni to przed spowodowaniem ukrytych uszkodzeń i gwarantuje długotrwałą naprawę”.

Pod marką INA eksperci Schaeffler oferują pełne spektrum produktów i rozwiązań naprawczych dla całego silnika. I to nie wszystko. Integralną częścią tych rozwiązań naprawczych są odniesienia do wymaganych narzędzi specjalnych i szczegółowych wytycznych dotyczących napraw, które można również znaleźć na portalu internetowym REPXPERT pod adresem www.repxpert.com. Informacje techniczne dostępne tutaj dla zarejestrowanych użytkowników obejmują filmy instalacyjne, broszury techniczne i dodatkowe informacje na temat pełnego portfolio działu Automotive Aftermarket firmy Schaeffler.