NEW

Naprawa samochodów dostawczych- rozwiązania Schaeffler cz.1

2021-04-01 / LuK

Naprawa_LCV_1_1634.jpg
Naprawa_LCV_2_1634.jpg

"Dostawczaki" są wszędzie

Samochody dostawcze to najszybciej rozwijający się segment pojazdów w Unii Europejskiej. Polska z ok 2,7 mln aut zajmuje piątą pozycje wśród zarejestrowanych pojazdów dostawczych w Europie, za krajami takimi jak Francja, Włochy, Hiszpania i Niemcy. Liczba ta rośnie w tempie ok 3% rocznie.

Pandemia spowodowana wirusem SARS-CoV-2 przyczyniła się do lekkiego wyhamowania tej tendencji, jednakże po chwilowej stagnacji, samochody dostawcze znów zaczęły cieszyć się zwiększonym zainteresowaniem ze strony firm działających na różnych płaszczyznach handlu i usług.
Częściowe lub całkowite zamknięcie sklepów, sieci handlowych i galerii spowodowało nagły wzrost już i tak prężnie działającego sektora e-commerce,  a tym samym zwiększył się popyt na samochody dostawcze które wykorzystywane są przez firmy kurierskie na ostatnim etapie dostaw, magazyn- odbiorca.

Nie tylko transport przesyłek kurierskich wykorzystuje auta dostawcze. Są one również szeroko używane w zasadzie w każdej dziedzinie gospodarki. Przysłowiowe „dostawczaki” służą do przewozów ludzi i rzeczy, są bazą pod mobilne serwisy i warsztaty, buduje się na ich podwoziach food trucki i kampery. A to tylko kilka zastosowań. Na bazie samochodów dostawczych buduje się również samochody specjalne takie jak karetki, wozy straży pożarnej, są wykorzystywane w wojsku i policji.
Duże przebiegi i ciężkie ładunki oraz słabej jakości infrastruktura drogowa powoduje większe zapotrzebowanie na naprawy, które ze względu na charakterystykę pracy samochodów dostawczych powinny być przeprowadzone szybko, sprawnie i w rozsądnym przedziale cenowym.

I tutaj naprzeciw oczekiwaniom warsztatów wychodzi firma Schaeffler, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Europie i  dostawca rozwiązań serwisowych dedykowanych samochodom dostawczym. Rodzina produktów marek LuK, INA, FAG obejmuje takie rozwiązania jak: Zestawy sprzęgieł RepSet Pro, zestawy naprawcze skrzyń biegów GearBox, zestawy napędu pomocniczego, zestawy łańcucha rozrządu, czy zestawy łożysk FAG Wheel-Set, oraz wiele innych rozwiązań.

FAG_Zestaw narzedzi_400_6199_817.jpg

Dodatkowo Schaeffler oferuje narzędzia specjalne do samochodów dostawczych, które skracają czas naprawy i ułatwiają prawidłowy montaż naszych produktów tak jak na przykład zestaw narzędzi montażowych piasta koła / łożysko koła 400 6199 10

W kolejnych odsłonach Newslettera będziemy przybliżać konkretne rozwiązania naprawcze dla samochodów dostawczych. Przedstawimy produkty które mamy w ofercie dla tego segmentu pojazdów oraz korzyści płynące z ich zastosowania.