NEW

Informacje techniczne LuK [#09] Jak ustrzec się przed wyciekami przy montażu wysprzęglika w skrzyni MTX 75

2021-05-13 / LuK

LUK_PC_SC_510005810_06_BS_1634.jpg

Uwaga na zmiany wprowadzane przez producentów pojazdów

Firma Schaeffler pod marką LuK oferuje wszystkie rodzaje  sprzęgieł, od konwencjonalnych po samoregulujące i innowacyjne sprzęgła podwójne. Kupując zestaw sprzęgła, czasami można spotykać się z sytuacją, że nowy, dostarczony produkt różni się budową od zamontowanego w samochodzie. Produkcja wielu elementów sprzęgła takich jak docisk, tarcza czy system wysprzęglający ewoluowała na przełomie ostatnich dziesięcioleci.

Zmienia się materiał z jakich zbudowane są podzespoły, wprowadzane są zmiany konstrukcyjne, wszystko po to by sprzęgło wywiązywało się ze swojej roli w jak najlepszy sposób. Często też producenci samochodów wprowadzają zmiany na etapie produkcyjnym danego modelu, co wymusza zmiany konstrukcyjne w podzespołach.

Przykładem takich zmian, które mogą zaskoczyć przy wymianie sprzęgła jest zmiana konstrukcji i nowa procedura montażu wysprzęglika w skrzyniach MTX75. Niezastosowanie się do nowych wytycznych skutkować może wyciekiem, a w ostatecznością zniszczeniem układu wyprzęgającego.

Z filmu do którego link znajduje się poniżej, dowiecie się zmianach konstrukcyjnych wysprzęglika, oraz zobaczycie jak szybko i sprawnie pobrać instrukcje naprawy z portalu REPXPERT


Jak ustrzec się przed wyciekami przy montażu wysprzęglika w skrzyni MTX 75

Przypominamy, że jest już dostępna do pobrania aplikacja mobilna REPXPERT. Aplikacja  umożliwiająca sczytanie kodu kreskowego z opakowań produktów Schaeffler i tym samym uzyskania dostępu do in informacji technicznych. Bezpośrednio na telefon, całkowicie za darmo!

Jeżeli interesują cię nowości i pracujesz z produktami LuK INA FAG, zapisz się już dziś na interesujące cię szkolenie na stronie www.szkolenia.repxpert.pl