NEW

Informacje techniczne LuK [#08] Którą stroną montować łożysko koła w BMW X3 serii E83

2021-04-29 / FAG

Lozysko_kola_BMW_1634.jpg

Którą stroną montować łożysko koła

Karta magnetyczna pomaga ustalić z której strony w nowoczesnych łożyskach kół występuje pierścień enkodera, oraz zweryfikować stan magnetycznych pól z których jest on zbudowany. Prawidłowy montaż ważny jest dla poprawnego działania systemów takich jak ABS, czy ESP. Co jednak gdy po przyłożeniu katy magnetycznej pola się nie pojawiają? Czy oznacz to, że mamy do czynienia z częścią wadliwą lub wybrakowaną? Jak poprawnie zamontować takie łożysko aby wspomniane systemy działały poprawnie?

Nie wszystkie łożyska posiadają enkoder magnetyczny, często można spotkać łożyska z enkoderami pasywnymi, które nie będą oddziaływały na kartę magnetyczną i dobrym przykładem jest tutaj łożysko koła do BMW X3 serii E83. Łożysko to nie ma pól magnetycznych, więc karta nie wskaże nam którą stroną powinnyśmy je zamontować. Co w takim przypadku?

Z pomocą przychodzi portal REPXPERT, miejsce w którym najdziemy najważniejsze informacje dotyczące części zamiennych, instrukcje napraw, filmy instruktażowe, oraz wiele innych informacji  przydatnych w warsztacie.  
Z filmu do którego link znajduje się poniżej, dowiecie się o typach łożysk i enkoderów, oraz zobaczycie jak szybko i sprawnie pobrać instrukcje naprawy z portalu REPXPERT

Którą stroną montować łożysko koła w BMX X3 i rodzaje enkoderów

Przypominamy, że jest już dostępna do pobrania aplikacja mobilna REPXPERT. Aplikacja  umożliwiająca sczytanie kodu kreskowego z opakowań produktów Schaeffler i tym samym uzyskania dostępu do in informacji technicznych. Bezpośrednio na telefon, całkowicie za darmo!

Trenerzy  Schaeffler Polska na szkoleniach online, prezentują nowości produktowe, wyjaśniają zasady budowy i działania oraz uczą prawidłowego montażu i fachowej wymiany naszych produktów.
Jeżeli interesują cię nowości i pracujesz z produktami LuK INA FAG, zapisz się już dziś na interesujące cię szkolenie na stronie www.szkolenia.repxpert.pl