Partner systemowy w branży motoryzacyjnej

21-07-2020 / Schaeffler

Hybrydy_Auto_Future_817.jpg
Hybrydy_Formula_817.jpg

Schaeffler i elektromobilność

Inżynierowie Schaeffler pracują nad różnymi technologiami które zapewniają, że samochody stają się mniej obciążające dla środowiska i są przy tym bardziej ekonomiczne. Niezależnie czy jest to silnik spalinowy, hybrydowy czy całkowicie elektryczny, połączenie wielu rozwiązań w jeden innowacyjny układ technologiczny odgrywa ważną rolę na globalnym rynku mobilności dziś i tym bardziej jutro. Schaeffler jako partner w przemyśle motoryzacyjnym jest liderem w zakresie opracowywania technologii i produkcji rozwiązań systemowych dla wymagających zadań związanych z motoryzacyjną przyszłością. Nasza ścisła współpraca z klientem i wspólne prace rozwojowe wyróżniają Schaeffler wśród dostawców dla rynku motoryzacyjnego. Dzięki innowacyjnym pomysłom, kreatywnej inżynierii i wszechstronnemu know-how w zakresie produkcji, opracowujemy rozwiązania od rozwoju produktu po produkcję seryjną.
Napędy elektryczne mogą w znacznym stopniu przyczynić się do wzrostu mobilności i redukcji emisji w dużych miastach. Z uwagi na coraz ostrzejsze wymogi ze strony ustawodawcy, co do ograniczeń emisyjnych i wobec ogólnoświatowego trendu do wzrostu mobilności, nie ma odwrotu od postępującego udziału elektryfikacji w układach przeniesienia napędu.
Hybrydy_Auto_Future_817.jpg

W odpowiedzi na ten światowy trend Schaeffler jako partner przemysłu motoryzacyjnego oferuje swoim odbiorcom rozwiązania w całej gamie opcji elektryfikacji - od hybryd 48-woltowych, poprzez hybrydy typu plug-in, do całkowicie elektrycznych pojazdów. Poszczególne rozwiązania zawierają komponenty i systemy do prostych napędów hybrydowych, moduły hybrydowe, elektryczne napędy osi i elektryczne napędy w piastach kół.


Transfer technologii: Schaeffler w Formule E
Hybrydy_Formula_817.jpg

Zaangażowanie Schaeffler w wyścigi bolidów elektryczne "FIA Formula E" służy jako laboratorium rozwojowe dla przyszłych seryjnych napędów elektrycznych. Schaeffler jest wyłącznym partnerem technologicznym zespołu Abt Schaeffler Audi Sport i jest odpowiedzialny za układ napędowy elektrycznego samochodu wyścigowego "Abt Schaeffler FE02".
Niezależnie od tego, czy rozwiązanie technologiczne dotyczy całego systemu, układu chłodzenia, opracowania nowych materiałów czy odzysku energii (odzyskiwanie energii hamowania) -

kluczem jest transfer doświadczenia i wiedzy bezpośrednio z toru wyścigowego do działów OBR. Schaeffler w krótkim czasie podwoił zespół konstruktorów, który intensywnie pracuje nad nowymi rozwiązaniami w obszarze napędów elektrycznych w pojazdach masowych zastosowań.
Schaeffler wykorzystuje Formułę E jako pole doświadczalne do opracowywania zaawansowanych technologii w układach napędowych.