Instrukcja naprawy z użyciem zestawu LuK GearBOX do skrzyni biegów Ford MT82, 2WD

Repair Manual LuK GearBOX Ford, MT82 Transmissions 2WD
Numer części: 462 0211 10

Typ skrzyni biegów: MT82

Producent: Ford

Zastosowanie: 6-biegowa manualna skrzynia biegów
Przekładnia MT82 jest instalowana w pojazdach takich jak Ford Transit od 2000 roku. Ze względu na postęp techniczny i związane z tym zmiany komponentów, rozwiązanie naprawcze LuK GearBOX (część nr 462 0211 10) nadaje się do przekładni Ford MT82 (2wd) w pojazdach wyprodukowanych po 08.2007. W tych przekładniach zmodyfikowana jest płyta mocująca, a także łożyska nośne.

Typowe awarie:
Najczęstszym powodem awarii skrzyni biegów Ford MT82 jest zużycie głównych łożysk. Zasadniczo wynika to z dużego przebiegu. Ten rodzaj zużycia może być spowodowany resztkami zużytego oleju w skrzyni biegów i może ujawnić się w postaci hałasu łożyska.

Uwaga:
Ręczna skrzynia biegów może również wykazywać dodatkowe uszkodzenia. Z tego powodu za każdym razem, gdy wykonywane są naprawy, wszystkie elementy (np. Synchronizatory, wały i koła zębate) należy sprawdzać pod kątem zużycia.

Rozwiązanie naprawcze:
LuK GearBOX (część nr 462 0211 10) zawiera wszystkie elementy niezbędne do profesjonalnej naprawy przekładni MT82 - główne łożyska i elementy uszczelniające. Unikatowe dla tego zestawu naprawczego są zapadki dźwigni zmiany biegów, a także buty ślizgowe do widełek zmiany biegów, które również należy wymienić. Dodatkowe części do przekładni MT82 są dostępne w internetowym katalogu Schaeffler Aftermarket.

Instrukcje naprawy:
Aby profesjonalnie naprawić skrzynię biegów Ford MT82, należy korzystać z instrukcji naprawy (nr części 999 6011 820) jest dostępna do pobrania w górnej prawej części strony.

Specjalne narzędzia:
Do profesjonalnej naprawy przekładni MT82 zaleca się użycie narzędzia specjalnego LuK (część nr 400 0579 10).
Powrót do przeglądu
WIĘCEJ OPCJI

Zarejestruj się już dziś, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych usług: Katalog TecDoc, instrukcje instalacji i wideo, program bonusowy i aktualne informacje techniczne o naszych produktach.

Zarejestruj się teraz