Instrukcja naprawy z użyciem zestawu LuK GearBOX do skrzyni biegów VW 02J

Repair Manual LuK GearBOX for VW 02J gearboxes
Rodzina skrzyń biegów: MQ250

Typ skrzyni biegów: 02J (wszystkie modele)

Producent: Volkswagen

Typowe awarie:
1. Duże przebiegi mogą prowadzić do zużycia głównych łożysk skrzyni biegów 02J. Uszkodzenie to jest często spowodowane przez ścieranie występujące w oleju przekładniowym. Takie zużycie głównych łożysk przekładni 02J objawia się podczas jazdy w postaci grzechotania.
2. Gdy obciążenie wału napędowego mechanizmu różnicowego jest nadmierne, sworzeń zabezpieczający wałek przekładni planetarnej może pęknąć. W rezultacie luźne części mogą uszkodzić obudowę skrzyni biegów.

Uwaga:
Ręczna skrzynia biegów z typowymi awariami może również powodować inne uszkodzenia. Dlatego podczas naprawy należy sprawdzić wszystkie elementy (np. synchronizatory, wały i koła zębate) pod kątem możliwego zużycia. Uszkodzonej obudowy skrzyni biegów nie można naprawić za pomocą LuK GearBOX 02J.

Rozwiązanie naprawcze:
LuK GearBOX (462 0056 10) zawiera wszystkie elementy niezbędne do profesjonalnej naprawy przekładni 02J: główne łożyska, uszczelnienia i uszczelki, tuleję prowadzącą i nowy sworzeń sprężynowy. Ponadto Schaeffler Automotive Aftermarket oferuje odpowiednie zestawy podkładek zarówno do łożysk stożkowych różnicowych, jak i łożysk stożkowych wału wejściowego i wyjściowego.

Instrukcje naprawy:
Aby naprawić typowe usterki opisane powyżej, dostępna jest instrukcja naprawy (SAAM 999 6018 500), do pobrania w prawej, górnej części strony.

Specjalne narzędzia:
Kilka specjalnych narzędzi jest wymaganych zarówno do demontażu, jak i do montażu skrzyni biegów 02J. Możesz je uzyskać osobno.
Powrót do przeglądu
WIĘCEJ OPCJI

Zarejestruj się już dziś, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych usług: Katalog TecDoc, instrukcje instalacji i wideo, program bonusowy i aktualne informacje techniczne o naszych produktach.

Zarejestruj się teraz