Instrukcja naprawy z użyciem zestawu LuK GearBOX do skrzyni biegów PSA MA

Repair Manual LuK GearBOX for PSA MA Transmission
Kategoria gearbox: MA (od stycznia 2003 i później)

Producent: PSA Peugeot Citroën

Typ skrzyni biegów: 5-biegowa manualna

Typowe awarie:
Główną przyczyną awarii przekładni MA jest zużycie łożyska głównego, zwykle w wyniku dużego przebiegu. Może to być spowodowane ścieraniem występującym w oleju przekładniowym. Takie zużycie skrzyni biegów MA jest objawia się podczas jazdy w postaci grzechotania.

Uwaga:
Skrzynia biegów MA została po raz pierwszy zastosowana przez Peugeot / Citroën w 1986 roku. Ze względu na dalszy rozwój techniczny - z odpowiednimi modyfikacjami części - rozwiązanie naprawcze LuK GearBOX zostało zaprojektowane dla skrzyń biegów MA wyprodukowanych w styczniu 2003 roku i później.

Skrzynie biegów MA od stycznia 2003 r. i późniejsze mają zmodyfikowaną średnicę stożkowych kół zębatych stosowanych w mechanizmie różnicowym. Ta średnica wynosi 68 mm lub 77 mm. Identyczne łożyska różnicowe są stosowane dla obu średnic i są dostarczane z LuK GearBOX.

Ręczna skrzynia biegów może również powodować inne uszkodzenia. Dlatego podczas naprawy należy sprawdzić wszystkie elementy (np. Synchronizatory, wały i koła zębate) pod kątem możliwego zużycia.

Rozwiązanie naprawcze:
LuK GearBOX (462 0151 10) zawiera wszystkie elementy niezbędne do profesjonalnej naprawy przekładni MA: łożyska główne, łożyska różnicowe, uszczelki i uszczelnienia, sworzeń sprężynowy i pierścienie ustalające. Szczególną cechą tej skrzyni biegów jest uszczelka na wale wejściowym skrzyni biegów, która jest wstępnie zamontowana na tulei prowadzącej łożyska oporowego. Ta tuleja prowadząca jest również dostarczana z LuK GearBOX.

Instrukcje naprawy:
Aby zapewnić profesjonalną naprawę przekładni MA, należy korzystać z instrukcji naprawy (999 6010 450) dostępnej na w górnej, prawej części strony.

Specjalne narzędzia:
Standardowych narzędzi można użyć zarówno do demontażu, jak i do montażu przekładni MA.
Powrót do przeglądu
WIĘCEJ OPCJI

Zarejestruj się już dziś, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych usług: Katalog TecDoc, instrukcje instalacji i wideo, program bonusowy i aktualne informacje techniczne o naszych produktach.

Zarejestruj się teraz