Tomasz Kuchar Rallycrossowym Mistrzem Polski 2017

19.09.2017 / Ogólne

Zwycięstwo Tomasza Kuchara.

Zwyciężając w VI. Rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross w Toruniu Tomasz Kuchar obronił mistrzowski tytuł w królewskiej klasie Supercars. Sukces jest tym bardziej spektakularny, że przyszedł na jedną rundę przed zakończeniem tegorocznej rywalizacji. Tradycyjnie już reprezentant Schaeffler Hengst Team musiał skupić się przede wszystkim na rywalizacji z najgroźniejszym konkurentem w walce o mistrzowski tytuł Marcinem Gagackim, który doskonale zna każdy centymetr toruńskiego toru.

Poprzeczkę wysoko zawiesili także inni zawodnicy – bardzo wysoki poziom prezentowali zwłaszcza Mikołaj Otto i Dariusz Topolewski. Nie byłoby niedzielnego sukcesu, gdyby nie ofiarna, fantastyczna praca mechaników QHR Team. W niewiarygodnym tempie usunęli bardzo poważne uszkodzenia lewego tylnego zawieszenia Citroena C4 Tomasza Kuchara, które były wynikiem zażartej walki z Marcinem Gagackim w trzecim biegu kwalifikacyjnym. Po pierwszej części toruńskich zawodów reprezentant Schaeffler Hengst Team pewnie zwyciężył w swoim półfinale. Perfekcyjnie rozegrany finał dał Tomaszowi Kucharowi zwycięstwo w zawodach oraz drugi z rzędu mistrzowski tytuł w klasie Supercars.

Ostatnia runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2017 odbędzie się w dniach 7-8 października na Torze Słomczyn. Tomasz Kuchar mimo rozstrzygnięć, które zapadły podczas zawodów w Toruniu, zapowiada bezwzględną walkę o kolejne piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Firma Schaeffler od wielu lat wspiera zespół Tomasza Kuchara. Gratulujemy zwycięstwa!