Tomasz Kuchar Rallycrossowym Mistrzem Polski 2017

19.09.2017 / Ogólne

Zwycięstwo Tomasza Kuchara.

Zwyciężając w VI. Rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross w Toruniu Tomasz Kuchar obronił mistrzowski tytuł w królewskiej klasie Supercars. Sukces jest tym bardziej spektakularny, że przyszedł na jedną rundę przed zakończeniem tegorocznej rywalizacji. Tradycyjnie już reprezentant Schaeffler Hengst Team musiał skupić się przede wszystkim na rywalizacji z najgroźniejszym konkurentem w walce o mistrzowski tytuł Marcinem Gagackim, który doskonale zna każdy centymetr toruńskiego toru.

Poprzeczkę wysoko zawiesili także inni zawodnicy – bardzo wysoki poziom prezentowali zwłaszcza Mikołaj Otto i Dariusz Topolewski. Nie byłoby niedzielnego sukcesu, gdyby nie ofiarna, fantastyczna praca mechaników QHR Team. W niewiarygodnym tempie usunęli bardzo poważne uszkodzenia lewego tylnego zawieszenia Citroena C4 Tomasza Kuchara, które były wynikiem zażartej walki z Marcinem Gagackim w trzecim biegu kwalifikacyjnym. Po pierwszej części toruńskich zawodów reprezentant Schaeffler Hengst Team pewnie zwyciężył w swoim półfinale. Perfekcyjnie rozegrany finał dał Tomaszowi Kucharowi zwycięstwo w zawodach oraz drugi z rzędu mistrzowski tytuł w klasie Supercars.

Ostatnia runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2017 odbyła się w dniach 7-8 października na Torze Słomczyn.

Pierwszy mistrzowski tytuł Tomasz Kuchar wywalczył startując rallycrossową wersją Subaru Impreza STI. W roku 2017 przesiadł się do Citroena C4. Niezwykle udany sezon przypieczętowało zwycięstwo także w ostatniej rundzie OPONEO Rallycrossowych Mistrzostw Polski rozegranej na Torze Słomczyn. W cyklu składającym się z 7 rund Tomasz Kuchar aż pięciokrotnie zostawiał w pokonanym polu wszystkich swoich rywali zasłużenie zdobywając tytuł Rallycrossowego Mistrza Polski 2017.

Na podium OPONEO Rallycrossowych Mistrzostw Polski w klasyfikacji zespołów sponsorskich znalazł się też zespół Schaeffler Hengst Team. Zespół reprezentowany przez Tomasza Kuchara zajął trzecie miejsce ustępując drużynom reprezentowanym przez kilku zawodników.

Firma Schaeffler od wielu lat wspiera zespół Tomasza Kuchara. Gratulujemy zwycięstwa!